Notrofil 29,8, lonfosit 56,5, alanin aminotransferanz (alt) 68...

Notrofil 29,8, lonfosit 56,5, alanin aminotransferanz (alt) 68 yapılan tahlıllerde bu degerler farklı cıktı cıddı bır durum mudur?

Tahlil.com Cevabı : ALT bir karaciğer testidir, yüksek çıkmış.Bazı ilaçlarda bunu yükseltebilir,diğer testler normalse fazla bir anlamı da olmayabilir.Nötrofil ve lenfosit değerlerini de tüm kan sayımı parametreleri ile birlikte değerlendirmek anlamlı olacak