Önceki gün Rutin biyokimya testi yaptırdım.. ALT. H 84 U/L , GGT İSE H 129 U/L CIKTI .. KOLESTROL 265, TRİGLİSERİD 243 LDL KOLESTEROL 183 VE VLDL KOLESTEROL

Önceki gün Rutin biyokimya testi yaptırdım.. ALT. H 84 U/L , GGT İSE H 129 U/L CIKTI ..KOLESTROL 265, TRİGLİSERİD 243LDL KOLESTEROL 183 VE VLDL KOLESTEROL 49 YÜKSEK CIKTI. HDL KOLESTEROL, İSE DÜŞÜK CIKTI...BANA BU SONUÇLAR HAKKINDA BİLGİ VEREBİLİR MİSİNİZ...SAYGILARIMLA..

Tahlil.com Cevabı :

Kolesterol, kötü kolesterol ve trigliserit değerleriniz yüksek çıkmış.Tedavi olmanız gerekebilir
Karaciğer testleri de yüksek çıkmış, karaciğerde yağlanma olabilir.