perm testi yaptırdım değerleri aşağıdaki gibi yorumlar mısınız? SEMEN ANALİZİ: Miktarı 2,5 Viskozite ?

Sperm testi yaptırdım değerleri aşağıdaki gibi yorumlar mısınız? SEMEN ANALİZİ:Miktarı 2,5Viskozite NORMALLikefaksiyonSüresi 25'Ph 7,8~MIKROSKOPILökosit 0,4Aglutinasyon (0-4 Grade) NegatifSPERMATOZOA ANALİZİ:Konsantrasyonu (mil/ mi): 1.600.000Canlı Sperm % 35 Ölü Sperm % 70 MOTILITE(a)Tam Aktivite Hızlı Doğrusal Hareketli Grade 3(G3) 0(b) Yavaş Veya İleri Doğrusal Olmayan Grade 2 (G2) 9(c) İleriye olmayan (Yerinde) Hareketli Grade 1 (Gl) 18(d) Hareketsiz Grade 0 (G0) 73MOTILITE TAYINI 60.DAKIKADA YAPILDI.MORFOLOJİ %Normal Form 21Baş Anomalisi 46Kuyruk Anomalisi 23Mid-Piece Anomalisi 10

Tahlil.com Cevabı : Normal şekilli olmayan ve ölü sperm yüzdeleri yüksek.Üroloji doktoruna danışmalısınız