Pıhtılaşma zamanı 11 dk çıkıyor;

Bronşit nedeniyle sefpotec 200mg antibiyotik kulandım 1 hafta Acaba bu ilacın pıhtılaşma zamanını uzatması gibi bir etkisi olabilir mi ? Elimi kestim ve kanama sızıntı şeklinde 1 saatten fazla sürdü.Bende pıhtılaşma zamanı 11 dk çıkıyor testlerde ama 1 saatten fazla sürmesi beni endişelendirdi.

Tahlil.com Cevabı : İlacın bu tür bir etkisi belirgin olarak yok.pıhtılaşma ile ilgili bir sorununuz varsa,hematoloji bölümüne başvurmalısınız