Plt trombosit önce 410 cıktı 1ay gecti yine baktırdığımda 517 yükselmiş neden kaynaklanıyor sizce?

Merhaba benim plt trombosit önce 410 cıktı 1ay gecti yine baktırdığımda 517 yükselmiş bunun neden olduğunu öğrene bilirmiyim yada kötümü yüksek oluşu

Tahlil.com Cevabı : Trombosit bir çok nedenden yüksek çıkabilir.Örnek vermek gerekirse geçirilen enfeksiyonlar sonrası bile yüksek çıkabilir.Aşağıda trombosit,normal değerleri ve yüksekliğikonusunda daha detaylı bilgi bulabilirsiniz. http://tahlil.com/trombosit-testi-plt-testi-nedirnormal-degerleri-nelerdir

y********* :

Merhaba Hocam... şÂžüpheli ilişki Sonrası 34.gün HIV PCR 55.GüN VE 80.GüN HIV DUO ULTRA COMBO testim negatif.. başka test gerekirmi sizce yeterlimidir?

Cevap:

Negatif sonuç çıkmış başka teste gerek yok.

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için tıklayın.