Aso degerim hep 360-400 arasında gidip geliyor sedimitasyonumda 6 aydır durmadan yükseliyor ne yapmalıyım?

teşekkür ederim hocam benim kalbimde mvp bulgusu saptanmıştı bunun tekrarlayabilme ihtimali varmıdır. 3 senedir aso degerim hep 360-400 arasında gidip geliyor sedimitasyonumda 6 aydır durmadan yükseliyor doktorlar bakıyor çok kötü durumdayım ama bişey bulamıyorlar bu aralar böbreklerimde damar sıkışması gibi bişey oluyor çok fena böbrek agrısı çekiyorum ne yapmalıyım

Tahlil.com Cevabı : MVP,çoğu kişide olduğu halde normal hayatlarını sürdürmekte.Ancak bu konuda ve ASO yüksekliği konusunda bir Kardiyoloji uzmanına da danışmalısınız.