Prolaktin hormonum yüksek, dostinex kullanyorum.Gebe kalma şansım yüksek mi?

 Ben bi soru daha sormuştum ama bi hata oldu sanırım başka bi sorumda var gerçi doktora gitmekten çok hoşlanmayan biriyim malesef ki :) ben gögüs arısıyla gitmiştim doktora kan sonuçlarım da prolaktın hormonum 46 çıktı dostınex kullanıyorum ve bir ay oldu sizce bu ay gebe kalma şansım yüksekmidir ?

Tahlil.com Cevabı : Prolaktin değeriniz yüksek, bu normal değil.Kullandığınız ilaç düşmesinde etkili olacaktır.Ancak yüksek prolaktin değerleri gebe kalma şansını azaltır.