Prozac kullanıyorum.Kolesterol testim yüksek çıktı.Buna etkisi olabilir mi?

Genel bir kontrol icin yaptirdigim tahlillerde total kolestrolum 200'den yuksek cikti.Yaklasik 4 yildir panik atak nedeniyle gunde bir kasik likit prozac kullaniyorum.Bir haftadir kullanmayi unutuyorum.Bunlarin total kolestrolum uzerinde bir etkisi olabilir mi?25 yaşında bayanım.Tahlil sonuçlarım:Biyokimya Sonuclari:glukoz 78 mg/dL,kreatinin 0.60 mg/dL,SGOT(AST) 24 U/L,SGPT (ALT) 18 U/L,TOTAL KOLESTROL 226 mg/dL,

Tahlil.com Cevabı : Kolesterol değeriniz yüksek,ama trigliserit değerinizi göndermediğiniz için ikisini aynı anda değerlendirmek daha sağlıklı olur.Sadece kolesterol yüksek ise,diyet ve düzenli egzersiz ile bunu düşürebileceğinizi umuyorum.İncelediğim kadarı ile de Prosac ilacının kolesterole direkt bir etkisi bulunmuyor.