Resmi bir kuruma verilmek üzere kan tahlili yaptırdım. (GGT; 96), (CHOL; 230) ve (EO%5,4) normal değerlerin üzerinde çıktı?

Resmi bir kuruma verilmek üzere kan tahlili yaptırdım. (GGT; 96), (CHOL; 230) ve (EO%5,4) normal değerlerin üzerinde çıktı. Bu ne anlama geliyor? Hiper tansiyonum var, (Hipersar Plus 20/12,5 mg + Coraspin 100 mg. kullanıyorum) 2. tip diabetiğim. (Glifor 1000 mg kullanıyorum) ayrıca her gün 100 cl. bira, gece geç saatte de 10 cc. sulandırılmış rakı alıyorum. Yukarıdaki tahlil sonuçlarının bunlarla ilgisi var mı? Teşekkür ediyor, çalışmalarınızda başarılar diliyorum. Saygılarımla...

Tahlil.com Cevabı : İçki içenlerde, GGT değerinde yükseklik olağandır. Karaciğerinizde yağlanma da olabilir.Diayabette de kolesterol yüksekliği görülebilir.Endokrinoloji bölümüne başvurun ve doktorunuzun önerilerine uyun