RF=52, ASO=198 cıktı iltihaplı romatizma dendi sizce doğru mu?

19 yasındayım yaptırdığım kan tahlilinde RF=52, ASO=198 cıktı iltihaplı romatizma dendi ama ben cok su içme ve aşırı terleme şikayetiyle gitmiştim sağlık ocağına pratisyen hekim yukarıda belirttiğim teşhisi koydu birde fizik tedavi hastanesine gitmemi önerdi sizce ne bu tetkik sonuçlarına göre ne yapmalıyım ?

Tahlil.com Cevabı : RF testinin diğer adı da Romatoid Faktördür. RF testiniz yüksek çıkmış ancak bu sonuçla iltihaplı romatizma teşhisi koyulamaz.Fizik tedavi doktoruna gitmenizi ben de öneriyorum. RF testi ile detaylı bilgiyi aşağıda bulabilirsiniz. RF Testi Nedir?