Rubella Ig M ve Ig G testleri ve gebelik.

26 yaşında ve 10 haftalık gebeyim.Rubella ıgm 39.5, ıgg 155 çıktı.Hamileliğimi olumsuz etkiler mi?

Tahlil.com Cevabı : Rubella Ig M pozitifliği gebelikte istemediğimiz bir test sonucudur.Rahim içi enfeksiyona yol açtığından bebeğin sağlığını olumsuz etkileyebilir.Ancak sizin test sonucunuzu sağlıklı değerlendirebilmemiz için testin çalışıldığı laboratuvarın referans değerlerini bilmemiz gerekli.Lütfen Rubella Ig M ve Rubella Ig G testlerinin sonuç raporunda belirtilen referans değerlerini bildirin.Size ayrıntılı bilgi verelim.