Şeker hastası olan nişanlımın tahlil sonuçlarını değerlendirir misiniz?

Bu sonuçlar nişanlıma ait,ne anlama geldiğini ve ne yapmamız gerektiğini öğrenmek istiyorum,aramız bozuk o yüzden bişey söylemiyor,onun için endişeleniyorum yardımcı olursanız sevinirim.Tahlil sonuçları:glukoz 170.00 mg/dl,alt 18.00 u/l,ast 20.00 u/l,trıglıserıt 39.00 mg/dl,dırekt ldl kolesterol 79.90 mg/dl posprandıalnglukoz 499 mg/dl,mikroalbumin 656.50 mg/l,HBA1C 10.1.%,HbA1c 1.19 g/dlHB 13.62 g/dl

Tahlil.com Cevabı : Nişanlınızda belirttiğiniz gibi şeker hastalığı bulguları var.Ülkemizdeki on binlerce şeker hastasından biride nişanlınız.Sonuçları hastalığın bulgularını gösteriyor.Bu dönemde size düşen de ona destek olmanız.Tanı:şeker hastası