Sevgilim 16 yaşında gebelik testi yaptı ve pozitif çıktı doğruluk oranı kaçtır veya ilişkiye göre hamile kalmışmıdır ?

Merhaba ben 16 yaşındayım sevgilim kendi eliyle bana masturbasyon yaptı sperm benim elimede bulaştı ben sildim ama tam sildiğimden emin değilim bende kız arkadaşıma kendi elimle masturbasyon yaptım sevgilim akşam korktuğundan gebelik testi yaptı ve pozitif çıktı doğruluk oranı kaçtır veya hamile kalmışmıdır ? eğer hamile kalmışsa aileye duyurmadan nasıl çözebiliriz

Tahlil.com Cevabı : Bu kadar erken yaşta bu işlere girişirseniz, ileride daha büyük sorunlarla karşılaşabilirsiniz.İkinizin de öncelikle cinsel konularda bilgisinin olmadığı anlaşılıyor. Kız arkadaşının eğer adetinde gecikme olduysa test yaptırması gerekli. Kendisi testi tam değerlendiremeyebilir. En iyisi kanda Beta HCG testi yapılması.Ancak adetinde gecikme varsa arkadaşının bu testi yaptırın.Eğer test pozitif çıkarsa, ailelere bilgi vermek en uygun çözüm.İleride telafisi mümkün olmayan gelişmeler olabilir.