SHBG (ilişki Hormon Binding Globulin) testim yüksek çıktı.

SHBG değerim 23.00 çıktı beni bilgilendirirseniz çok memnun olacam. Teşekkür ediyorum.

Tahlil.com Cevabı : SHBG testiniz yüksek çıkmış.Bu testin ne amaçla istendiğini belirtmemişsiniz ama bayanlarda daha çok Polikistik Over Sendromu,kıllanma artışı,obesite ve tiroid bezinin az çalışması gibi durumlarda yüksek çıkar.