T3 3,54 T4 1,42 TSH 0,0777 değerlerine göre ne gibi bir tavsiyede bulunur sunuz ?

ANNEMİN 1993 yılında guatrı ameliyatla alındı her gün l adet 0,1mg levotiron hapı alıyor, 25,12,2012 günü yaptırdığı tahlilde T3 3,54 T4 1,42 TSH 0,0777 ÇIKTI Kendisinde aşırı terleme , halsizlik, yogunluk oluyor kendisi 92 kilo diğer tahlil sonuçları Kolestrol 292 HDL 51 t rigliserid 153 LDL 210 PCT 0,185 ÇIKTI ne gibi bir tedavi tavsiye edersiniz, SEVGİ ve SAYGILARIMLA

Tahlil.com Cevabı : T3 ve T4 testleri serbest ve total olmak üzere iki şekilde yapılmaktadır.Annenide hangisinin yapıldığını belirtmemişsiniz.Ancak TSH testi oldukça düşük.Bu hipertiroidi ve guatr bulgusu olarak değerlendirilir.Başka nedenlerle de TSH düşük çıkabilmektedir.Ayrıca kolesterol değeri de yüksek annenizin.LDL denilen kötü huylu kolesterolü de yüksek.Kollesterol düşürücü ilaçlar alması da gerekebilir.Guatr ilaçlarını da doktoru kontrolünde alması gerekiyor.