Tahlili sonucumda referans degerin dışında kalanlar bunlar NE% 75.0 NE# 6.38 LY# 1.20 HGB 16.3 HCT 47.0 sizce nasıl?

Merhaba tam kan tahlili sonucumda referans degerin dışında kalanlar bunlar NE% 75.0 NE# 6.38 LY# 1.20 HGB 16.3 HCT 47.0 BU degerler bir hastalık belirtisimi ? şimdiden teşekkürler başarılar

Tahlil.com Cevabı : Bu değerler bir hastalık belirtisi olarak nitelenemez.HGB ve HCT yüksekliği kan fazlalığıdır.Testin tekrarından sonra yine yüksek çıkarsa,ilave tahliller de yapılabilir.Yüksek rakımlı bölgelerde yaşayanlar ve sigara içenlerde de yüksek çıkabilir.