Talasemi yönünden evlilik öncesi test sonuçlarım:hbA2% 2.7 hbF%1.4 hbD%0 hbS%0 hbc%0 HbA%95.9

Evlilik öncesi test sonuçlarım hbA2% 2.7 hbF%1.4 hbD%0 hbS%0 hbc%0 HbA%95.9 hba2 ve hdf olması gerekenden aşağıda sorun olurmu?

Tahlil.com Cevabı : Yapılmış olan test, talasemi taşıyıcısı olduğunuzu gösteriyor. talasemi taşıyıcıları tamamen sağlıklı görünümündeler bu yüzden taşıyıcı olduklarını bilmezler taşıyıcılık bulaşıcı değildir. ayrıca hastalık da değildildir tedavi gerektirmez evlenmeye engel oluşturmaz. ancak iki talesemi taşıyıcısı evlenir ve çocukları olursa %25 oranında hasta % 50 oranında taşıyıcı %25 oranında normal olur. bu konuda daha fazla bilgi için hastanelerin hematoloji bölümüne başvurabilirsiniz.