Tam kan sayımı testimde hemogram testındekı 0,00-0,10 normal değerleri olan BAS parametre değerim 0,13 çıktı.

Tam kan sayımı testimde hemogram testındekı 0,00-0,10 normal değerleri olan BAS parametre değerim 0,13 çıktı.Koagulometre kan testimde normal değerl aralığı 70,00-130,00 % olan PT% değerim 133,5 çıktı. acaba bu değerlerin yüksek olması durumu nedir? sonuclarımı yorumlarsanız cok sevınırım

Tahlil.com Cevabı : Basofil değeri klinik olarak çok anlamlı değildir, PT değerinizdeki çok fafif yükseklik ise anlamlı olmayabilir.Doktorunuz gerek görürse PT testinizi tekrar ettirebilie.