Talasemi hastalığının durumu için çeşitli parametreler var fakat hangi parametrenin ne derece etkili

itirme tezi ödevim bir eğitimci hasebiyle sizden bilgi almak istiyorum.bizde talasemi hastalığının durumu için çeşitli parametreler var fakat hangi parametrenin ne derece etkili oldugunu bilmiyoruz.mesela hct,hgb,rbc,mcv,hemoglobin,yaş,cinsiyet gibi parametlerden en cok raporda dikkat ettiğiniz parametre hangisi oluyor ki ona göre hasta mı değil mi diyebiliyorsunuz.teşekkür ederim iyi çalışmalar

Tahlil.com Cevabı : Talasemi ile ilgili sitemizde yayınlanmış yazıları dikkatle okuduğunuzda aradığınız bilgileri bulacaksınız.TalasemiTalasemi Nedir?