Tokluk kan şekeri normal değerleri nelerdir? Tokluk kan şekeri hangi değerin üstünde ise, diyabet hastalığından söz edilebilir?

Tahlil.com Cevabı : Normal bir kişide 2 saatlik tokluk kan şekeri: 140 mg yada altı değerlerde olmalıdır. Tokluk kan şekeri  140 mg ile 200 mg arasında ise bu kişi diyabet yani şeker hastası adayıdır.Tokluk kan şekeri 200 mg'ın üstünde ise, diyabet hastası olduğunu göstermektedir.