Tokluk kan şekeri testi yaptıracağım.Tokluk kan şekeri nedir açıklar mısınız?

Tahlil.com Cevabı : Tokluk kan şekeri genellikle yemek yedikten ortalama  2 saat sonra ölçülür.  Tokluk kan şekeri  180 mg/dl’den az olmalıdır.Tokluk kan şekeri yüksek çıkanlarda  damar sertliği daha sık görülmektedir.Ayrıca tokluk kan şeker düzeyi yüksek hastalarda kalp hastalığı riskinin fazla olduğu bilinmektedir