Yapılan testlerde alkol aldığım ortaya çıkar mı?

 Arada alkol kullanan birisiyim ortalama hafta da veya uc dort gun arayla. alkol kullandim ve gece uyudum sabah ise gittim. saglik kontrolleri icin is yerinde iki tup kan aldilar. alkol alali 16 saat felan gecmisti. Testlerde alkol gorunurmu alkol icin farkli bi test mi yapiliyor...

Tahlil.com Cevabı : Alkol ölçümü üzerine özel testler vardır.Bu tetslerle tabii ki alkol alındığı ortaya çıkar ancak rutin tarama ve kontrol testlerinde bu anlaşılmaz.