Yaptırmış olduğum spermiogram testinin sonucu aşağıdaki gibidir. Sizden ricam test sonucunda bir anormallik olup olmadığını değerlendirmeniz.

Merhaba; Yaptırmış olduğum spermiogram testinin sonucu aşağıdaki gibidir. Sizden ricam test sonucunda bir anormallik olup olmadığını değerlendirmeniz. Saygılarımla.Abs tinans süresi 5 gün( C.İ )vİSKOSİTY: Az yapışkanVolüm: 3.4 c.cRenk: D. BeyazGörünüm: Gri-OpalasanP.h: 7.4Kan: Yokİrin-Partikül: YokFruktoz: - Yuvarlak hücre: %10 (lokositler, epiteller, germ hücreleri)MOTİLİTE: Hızlı ileri hareketli %48 , Yavaş ileri hareketli %6, Yerinde hareketli: %8, Hareketsiz %38İmmotilite: %38 hareket etmeyenLikefaksiyon: 25 dk.1. cc deki sperma: 4.411.000 Total sperma: 15.000.000Sper Mar (IgG):-VİTALİTE: %62H.O.S. test: %54(hipo ozmolar şişme testi)Lokosit: 570.000 / mlEritrosit: NegatifAglütinasyon: NegatifRetrograd Ejakl: -Pellet: -MORFOLOJİ:WHO:Normal yapı: %49, Anaormal yapı: %51KRUGER STRİCT CRİTERİA:Değerlendirilen sprematoziod sayısı: - Normal yapı: %8Anormal yapı: %92

Tahlil.com Cevabı : Anormal şekilli spermlerin yüzde oranı yüksek.Bu da normal değil.