Kanser Belirtilerini Mutlaka Dikkate Alın

04.06.2018 05:11
Kanser rahatsızlığı son yüzyılın başına dert olan hastalıkların başında gelmektedir
Kanser Belirtilerini Mutlaka Dikkate Alın
A

Kanser rahatsızlığı son yüzyılın başına dert olan hastalıkların başında gelmektedir.
Gelişen teknoloji ve tıp teknikleriyle birlikte kanser teşhisi ve tedavisinde ciddi ilerlemeler kaydedilse de hala en çok can yakan rahatsızlıklar arasında yer almaktadır.
Kanser çeşitlerinin büyük çoğunluğu için söylenen bir söz vardır; ‘Kanser öldürmez, geç kalmak öldürür. ‘ Bu söz biraz acımasız gelse de, doğruluk payı oldukça yüksektir.
Vücudumuz pek çok rahatsızlıkta olduğu gibi kanser de de çeşitli değişikliklerle bize sinyal verir.
Bu sinyalleri en erken sürede fark etmek, kanser tedavisinin olumlu sonuçlanmasını oldukça yüksek bir oranda olumlu olarak etkilemektedir. Vücut sinyallerini fark edebilmek için vücudumuzu tam olarak tanımalıyız.
Oluşabilecek beze, şişlik ve ağrıları göz ardı etmemeli gereken kontrolleri yaptırmalıyız.
Özellikle idrar ve gaita da kan görülmesi, doktora gitmemizi haber veren bir sinyaldir.
Vücudumuzu iyi tanımak ve bize söylediklerini doğru analiz ederek gereken kontrolleri yaptırmak, kanser ve diğer rahatsızlıklarla başa çıkmamızda bize yardımcı olacaktır.  

Kanserde Bireysel Tedavi Nedir?
Kanser başta olmak üzere pek çok hastalıkta, başta kişinin yatkınlığı sorgulanır. Ailede hastalığın varlığı, seyri, kişinin genetik yatkınlığını ortaya koyar. Kesin olarak aynı sonuçlar…
Neden Tırnak Rengi Siyahlaşır?
Tırnak ağır bir darbe veya basınc altında kalırsa damarların yırtılması nedeniyle tırnağın altına kan toplanır bu da tırnakta siyah, kırmızı veya kahverengi görüntü oluşturur. Tırnak siyahlaşması…
2019 Corona Virüsü (COVID-19) Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey
2020'nin başlarında, yeni bir virüs türü, iletiminin benzeri görülmemiş hızı nedeniyle tüm dünyada manşet olmaya başladı. Aralık 2019'da Çin'in Wuhan kentindeki…
Pemfigus vulgaris Hastalığı Nedir?
Genellikle orta yaş grubunda görülen pemfigus vulgaris, deri üzerinde küçük sivilcelerle kendisini belli eden bir hastalıktır.
Sarı Kız Örümceği Nedir? Isırık Sonrası Belirtileri ve İlk Yardım Önerileri
Sarı kız örümceği özellikle sıcak iklimin bulunduğu bölgelerde görülmektedir. Bu örümceğin insanları ısırması sonrası kişilerde çeşitli belirtiler gelişmekte…
Helikobakter Pilori Nasıl Bulaşır?
Helikobakter pilori neredeyse grip kadar yaygın olan bir bakteriyel hastalıktır. Bir çok kişiyi tehdit edip gastrointestinal sistem hastalıklarını tetikleyebilmektedir.
tahlil.com
tahlil.com
tahlil.com