10 ay 21 günlük bir kızım var. 2 gündür kakasının rengi çok açık sarı renkteydi ve biraz sıvıydı.

merhaba hocam,10 ay 21 günlük bir kızım var. 2 gündür kakasının rengi çok açık sarı renkteydi ve biraz sıvıydı. günde 3-4 kez kötü kokulu kaka yapıyor ve gaz çıkarıyordu. bugün buna huzursuzluk eklenince akşam yaptığı kakayı tahlil yaptırdık. sonuç : gaita mikroskobisi direkt parazit, her sahada 2-3 eritrosit, mantar sporu ve amip kisti görüldü yazıyor. bu durumda nelere dikkat etmeliyiz ve ne kullanmalıyız. ilginiz için şimdiden teşekkürler..

Tahlil.com Cevabı : Gaitada amip kisti görülmesi normal değil. Gerçi bu kadar küçük yaşta pek görülmez kist ama.Gaitasında da kan yok.Amip de kan da olur genellikle.Tahlil sonucuna güveniyorsanız, amip yönünden tedavi alması gerekiyor.