10 gün önce idrar kültürü yaptırım ve kültür sonucunda klebsiella spp ve stafilokok aureus pozitif çıktı ?

10 gün önce idrar kültürü yaptırım ve kültür sonucunda klebsiella spp ve stafilokok aureus pozitif çıktı bunlar önemli bakterilermidir ve ayrıca idrar kültüründe gonokok bakteriler belli olurmu teşekkür ederim ...

Tahlil.com Cevabı : Sonuç olarak bunlar idrar yollarında enfeksiyon etkeni olan bakterilerdir. Antibiyotik tedavisine yanıt verirler. Gonokoklar genellikle üretral akıntı kültüründe üreyebilir.