1,5 aylık bebek idrar kültür sonucu: Enterobacter cloacae (Üreme Düzeyi : 100.000 Koloni/ml)

1,5 aylık bebek idrar kültür sonucu:1. Enterobacter cloacae (Üreme Düzeyi : 100.000 Koloni/ml) Antibiyogram Adı Ampisilin R Amoksisilin/klavulanik asit R Piperasilin/tazobaktam R Sefuroksim aksetil R Seftriakson R Sefepim S İmipenem S Meropenem S Ertapenem R Gentamisin S Siprofloksasin S Trimetoprim

Tahlil.com Cevabı : İdrar kültüründe Enterobacter cloacae  adı verilen bakteri üremiş.Buna uygun olarak da antibiyotik tedavisine yönelik antibiyogram testi yapılmış.S harfi olan antibiyogram sonuçları ise bu enfeksiyona duyarlı yani tedavide kullanılabilecek antibiyotikleri gösteriyor.