11 aylık hafıf bır ateşi oldu, 3 kez tahlıl sonucumuz lökosit

merhabalar benım kızım 11aylık hafıf bır ateşi oldu 3 kez tahlıl sonucumuz lökosit 5.68 crp 0.4 ve lenfosit 74.5 dir bunlardan doktor şüphelendı sankı parmak ucundan kan aldılar daha sonucu çıkmadı bana yardım olurmusunuz sızce ne olabılr

Tahlil.com Cevabı : Bu yaş bebeklerde görülen ateşin birçok sebebi olabilir. İdrar yolu enfeksiyonları, viral enfeksiyonlar bunun başında gelir. Öncelikle ateşin yükselmesine izin verilmemeli ve eğer bir enfeksiyon saptanırsa ona yönelik tedavi verilmelidir. Doktorunuz gerekli tahlilleri ve tedaviyi yapacaktır.