CRP--->12 POZİTİF Değerler: Sedimantasyon(1.Saat)--> 48 Hemogram WBC--->14,4?

CRP--->12 POZİTİFDeğerler: Sedimantasyon(1.Saat)--> 48Hemogram WBC--->14,4LYM--->3,23GRA--->10,1MID--->7,5PLT--->470PCT--->0,37Koyu çıkan değerler bunlar hocam.Romatizmal olduğu söylendi.Fakat iltihaplı mı yoksa normal mi bir şey söylenmedi?Ankilozan spondilit adında bir hastalık var ondan şüphe etmeli miyim?Bundan sonraki süreçte bir romotoloji uzmanına gitmeyi düşünüyorum ne dersiniz?Teşekkür ederim hocam...

Tahlil.com Cevabı : CRP ve WBC yüksekliği aynı anda olunca akla bir enfeksiyon ihtimali gelir.Sadece bu bulgularla ankilozan spondylit tanısı hatta şüphesi bile olmaz.