11 haftalık hamileyim. TSH sonuc 9.66 ve referans aralığı 0.27-4.2 olarak yazıyor?

11 haftalık hamileyim. TSH sonuc 9.66 ve referans aralığı 0.27-4.2 olarak yazıyor tahlilimde. yorumlayıp yapmam gerekeni yazarsanız çok sevinirim, iyi çalışmalar

Tahlil.com Cevabı : TSH değeriniz oldukça yüksek.Gebelikte bu değerin çok daha düşük olması gerekiyor.Vakit geçirmeden bir endokrinoloji uzmanına başvurun