13 haftalık hamileyim tsh :0,22 t3:2,88 t4:0,72 'dir. sonuçlarımı yorumlayabilir misiniz?

Tahlil.com Cevabı : TSH normal değeri 0,25-5 mIU/ml arasındadır..Gebe olduğunuzdan dolayı bir kez daha kontrol ettirip yine düşük çıkarsa endokrinoloji uzmanına başvurmanızı öneririz..

U********* :

4 yaşındaki oğlumun serbest T4 değeri, 1,60, TSH değeri ise 0,57 çıktı. ancak doktorumuz tekrar yaptırmamızı söyledi. Siz nasıl değerlendirirsiniz. Teşekkür ederim.

Cevap:

TSH değeriniz düşük bu da normal değil. Tiroid beziniz fazla çalışıyor olabilir.Endokrinoloji bölümüne başvurunuz.TSH testi ve hangi durumlarda düşük çıktığına dair aşağıdaki yazımızda detaylı bilgi bulabilirsiniz.Tiroid Testleri,http://tahlil.com/10-soru-ve-cevapta-tiroid-hastaliklaritiroid-testleri-st3-st4-tsh-ve-tiroid-testlerinin-yorumlanmasi

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için buraya tıklayın.