13 sene önce guatr amelıyatı oldum.bugunkı ultrosyon sonucum soyle

mrb.ben 13 sene önce guatr amelıyatı oldum.bugunkı ultrosyon sonucum soyle..bilateral troid bezı parankım ekosu diffüz azalmış ve heterojendir.doppler bakıda her iki lob kanlanması artmıstır.radyollojik görünüm öncelikle hashimoto tiroiditini düşündürmüştür.izole nodül izlenmedi...bu nedemek acaba??

Tahlil.com Cevabı : Bir çeşit tiroid bezi iltihabı olabilir, ancak kan testleri ile desteklenmesi gereklidir..