13 yaşındaki kızım 4 - 5 gündür koyu kahverengi lekelenmeler oluyor.

13 yaşındaki kızım 4 - 5 gündür koyu kahverengi lekelenmeler oluyor.genital bölgesindede kurumuş halde bu lekelerden var.yaptırdığım tahlillerde FSH:11.48 , LH:3.79 , E2:36 çıktı.götürdüğüm doktor turner sendromu olabilir ya da adet olacak olabilir dedi.muayene edemedim heralde turner değildir dedi.kafamı karıştırdı.yardımlarınızı ve yönlerdirmelerinizi bekliyorum.genital bölgeyle kol altlarında tüylenme var.genital bölge alınıyor ancak kolaltları alınacak seviyede değil.gögüslerdeki büyüme biraz daha arttı.şimdiden teşekkürler

Tahlil.com Cevabı : FSH değeri hafif yüksek çıkmış kızınızın.Bu değerlere bakarak Turner Sendromu tanısı koymak mümkün değil.Bunun için kromozom analizi yapılması gerekli.Kaldı ki sonuçlarda çok da anormal bir durum yok.Ergenlik dönemi bulguları gibi değerlendiriyorum.Yine de bir endokrinoloji uzmanına da danışabilirsiniz.