14 haftalık gebeyim.hamılelıgımın ılk aylarında rutın olarak yaptırdığım tsh 2.6 cıktı. doktorum normal olduğunu soyledı?

merhaba, ben 14 haftalık gebeyim.hamılelıgımın ılk aylarında rutın olarak yaptırdığım tsh 2.6 cıktı. doktorum normal olduğunu soyledı. fakat ben yakın zamanda tekrar yaptırdım 2.64 cıktı. t2-t3 ve t4 normal ayrıca antı tpo 6.74 referans 0-5.61 antı tıroglubın 7.5 referans 0-4.11 cıktı. tıroıd usg ıse normal. nodul yok yada tıroıd boyutları normal. bu haftama kadar hıc ılac kullanamadım. sızce bebege zararı olmuş mudur

Tahlil.com Cevabı : Gebelikte ideal olan TSH değerinin 2,5 hatta 2 nin altında olmasıdır.Bir endokrinoloji uzmanına danışmanızda yarar var.