14 haftalık hamileyim, hormon testi sonuçlarımda FREE BETA HCG: 100 PAPP-A: 1,54 TSH: 3,34 FT4: 1,05 çıktı. Bilgi verebilir misiniz?

 14 haftalık hamileyim, hormon testi sonuçlarımdaFREE BETA HCG: 100PAPP-A: 1,54TSH: 3,34FT4: 1,05 çıktı. Bilgi verebilir misiniz?

Tahlil.com Cevabı : TSH değerininz istenen değer 3.34'den yüksek. Bu hafif tiroid hormon yetersizliğiniz olduğunu düşündürüyor. Gebeliğiniz olduğu için, bebeğin gelişimini tiroid hormon yetersizliği olumsuz etkileyebilir. Bu nedenle iyot içeren vitamin, tiroid hormonu kullanmanız gerektiğini düşünüyorum, ayrıca Anti-TG, AntiTPO bakılsa iyi olur.