15 gün arayla iki defa sedimantasyon ve hemogram tahlili yapıldı ?

 15 gün arayla iki defa sedimantasyon ve hemogram tahlili yapıldı ilk tahlilde Sedimantasyon 60 dak. 52, CRP 1.18, MON# 0.7, MON%10 olarak çıktı ikincisinde ise Sedimantasyon 60 dak. 79, CRP 11.81, MON# 0.9, MON%12.1 olarak çıktı, iki tahlil arasında idrar yolu enfeksiyonu için 2 gün 4 tane antibiyotik ve tek kullanımlık şase toz kullandım ve idrarda iltihap geçti fakat antibiyotik kullanmama rağmen kan değerleri ve sedimantasyon bu şekilde çıktı.

Tahlil.com Cevabı : Sedimentasyon engfeksiyonlarda yüksek çıkabilen bir tahlildir.Tedavi sonrası değerde düşüklük beklenmelidir.