Kan tahlilinde sedimantasyon 45 crp 15,9 hemogramda ise WBC 13,1 mono 1 neu 9,7 olarak çıktı?

Merhaba Yaklaşık bir haftadır iki gözümde konjonktivit tanısı ile tedavi görüyorum. kan tahlilinde sedimantasyon 45 crp 15,9 hemogramda ise WBC 13,1 mono 1 neu 9,7 olarak çıktı. Acaba sorun sadece gözden mi kaynaklı ? Çünkü diklojik ampul vurdurmadan yataktan çıkamaz hale geldim. Teşekkürler.

Tahlil.com Cevabı : Sedimantasyon testi ile birlikte WBC ve CRP testinin yüksek çıktığı durumlarda ilk olarak akla enfeksiyon ihtimali gelir.Ancak sadeve konjonktuvitin bu kadar değerlerde değişiklik yapacağını da pek düşünmüyoruz.Her 3 testin de yüksekliği hangi durumlarda olabilir konusunda aşağıdaki bağlantılarımızda detaylı bilgi bulabilirsiniz...Sedimentasyon yüksekliği nedir?CRP yüksekliği nedir?WBC Yüksekliği