15 sene evvel frengi yakalandım ve tedavi oldum su an 35 yasındayım

15 sene evvel frengi yakalandım ve tedavi oldum su an 35 yasındayım eklem agrılarım var ve kollarımda yag bezelerı cıkyor acaba gecmedimı dıye bır test yaptırdım vdrl testı yorumlarmısınız pozitif 1 ,1 ara deger 0,9-1,1 negatif 0,9 rpr negatif 10 gun sonra tpha testi yapması onerilir bu seklde y

Tahlil.com Cevabı : test sonucunuz şüpheli çıkmıştır, TPHA testi ile doğrulanması gereklidir..