1.5 yaşındaki oğlumun beyaz küresi 26000 çıktı, sizce neden bu kadar yüksek?

merhaba 1.5 yaşında oğlum var 2 ay önce ateşlendi ve beyaz küresi 26000 çıktı. yaymasına bakıldı kanserli hücrenin olmadığı ve enfeksiyona bağlı olduğu söylendi. bu arada 2 haftada bir kan tahlili yaptırdık hala 24000 civarında beyaz küresi ve yayması temiz çıkıyor. herhangi bir rahatsızlığı ya da yok. karaciğerde dalakta vb. rahatsızlık ta yokmuş. neden beyaz küresi bu kadar yüksek olabilir. oğlumun bu günkü kan testi sonuçları şöyle WBC:24.8 LYM:18.6 LYM%74.8 GRAN%18.7 HCT:36.8 MCV:70.7 MCH:23.7 RDV:18.4 lütfen yorumunuzu bekliyorum

Tahlil.com Cevabı : Çocuğunuzun yaş grubunda wbc yani beyaz küre 17500 e kadar normal kabul edilir.Sizin oğlunuzda wbc değeri yükesk çıkmış.Bakteriyel enfeksiyonlardan sonra yüksek çıkabilir.Periferik yayma normal çıktıysa içiniz rahat olsun.Değer bir ay içinde düşmüyorsa bir çocuk hematoloji uzmanına başvurmanızda yarar var.