15 yaşındayım.7 ay önce bir doktora gitmiştim, o zaman ANA diye bir test yapıldı pozitif ++ çıktı ?

15 yaşındayım.7 ay önce bir doktora gitmiştim, o zaman ANA diye bir test yapıldı pozitif ++ çıktı raporda benekli.geçen günde tekrarlandı şimdi gene pozitif +++ benekli gene bide ince benekli bide bende aşırı kansızlık var çok saçım dökülüyor. Gözümde ağrılar oldu göz kuruluğu çıktı lupusmuyum?

Tahlil.com Cevabı : ANA testi bir çok durumda yüksek çıkar Lupus da bu durumlardan biridir