17 gün adet göremediğim için kadın doğum doktoruna gittim?

17 gün adet göremediğim için kadın doğum doktoruna gittim ve hormon testi yaptı ilaç verdi Eve geldiğimde ilacın üstünde hamileler kullanmamalıdır ibaresi vardır doktor bana bir şey söylemedi hamilelikle ilgili bende idrar testi yaptım negatif çıktı sonuç acaba hormon testinde hamilelik belli olurmu

Tahlil.com Cevabı : Beta HCG bir hormon testidir.Bu test ile hamilelik belli olur kanda.Adet gecikmesi sadece gebelik nedeniyle olmaz.Adet gecikmesinin bir çok nedeni vardır.Aşağıda gebelik dışı nedenlerle adet gecikmesinin görülebildiği durumları inceleyebilirsiniz.Adet gecikmesi nedenleri nedir?