17 hafta+ 2 günlük hamileyken yapılan afp testinde değerlerim 47 çıktı, değerlendirir misiniz?

17 hafta+ 2 günlük hamileyken yapılan afp testinde değerlerim 47 çıktı. sonuç kağıdında normal değer aralığı 0-14 ng/ml görünüyor. sonucu yorumlar mısınız?

Tahlil.com Cevabı : Gebelikte maternal alfa feto protein (afp) değeri yükselebilir.Ancak bu konuda en doğru bilgiyi testi isteyen kadın doğum doktorunuz verecektir.