17 haftalık hamileyim demir hapı kullanıyorum.tahlilim sonucu demir oranımda ciddi yükselme olmuş

17 haftalık hamileyim demir hapı kullanıyorum.tahlilim sonucu demir oranımda ciddi yükselme olmuş(158)ama hemoglabin seviyem de biraz düşme var 13 iken 11 e düşmüş ne yapabilirim.

Tahlil.com Cevabı : Hamilelikte hemoglobin değerlerindeki düşüklük sıklıkla rastlanan bir durumdur.Doktorunuz muhtemelen demir ilacı takviyesini sürdürecektir.
Bu arada sakadad, pekmez, kırmızı et, kuru üzüm gibi doğal demir kaynağı gıdaları da tercih edebilirsiniz.