18 günlük bir bebeğimiz var. Sağlık ocağında topuktan kan alarak yapılan testin sonucunda TSH değerlerinde bir anormallik var tekrar kan alıcaz deyip testi tekrarlama üzere dün tekrar topuktan kan aldılar.

18 günlük bir bebeğimiz var. Sağlık ocağında topuktan kan alarak yapılan testin sonucunda TSH değerlerinde bir anormallik var tekrar kan alıcaz deyip testi tekrarlama üzere dün tekrar topuktan kan aldılar. Bizde eşimle çok korktuk ve doğumun yapıldığı hastaneye giderek birde orada test yaptırdık malum sağlık ocağı sorun varsa söyleriz 1 ay sürer diyor. Sonuçlardan T4 Total ve sTSH referans değerler arasında fakat T4 serbest (FT4) 1.21 çıkmış referans değerleri de 0.61 – 1.12 yani biraz yüksek doktoran sorduk çok önemli değil içiniz rahat olsun tedaviye gerek yok dedi bir de sizlere sormak istedim yardımcı olabilir misiniz?

Tahlil.com Cevabı : Çocuğunuzun Tiroid testlerinde ben de bir anormallik görmedim.Doktorunuza katılıyorum.