18 hafta 1 günlük hamileyim nefes darlığı ve göğüs ağrısı problemim var tsh değerlerimde sorun yok kanımda oldukça yüksek çıktı tansiyonumda 11- 7 çıktı ama nab

18 hafta 1 günlük hamileyim nefes darlığı ve göğüs ağrısı problemim var tsh değerlerimde sorun yok kanımda oldukça yüksek çıktı tansiyonumda 11- 7 çıktı ama nabzım biranda artıyor bulanık görmeye ve uyuşmaya başlıyorum baygınlık hali oluyor çarpıntım olmadığında 98 oluyor bu nabız normal mi?

Tahlil.com Cevabı : 98 yüksek bir değer nabız için, ancak gebelik taşikardi için bir neden olabilir.Gebelerde taşikardi gözlenebilir.Yine de bir dahiliye doktoruna danışmanızda yarar olabilir.