18 haftalık hamiileyim ve geçen hafta yaptırdığım idrar tahlilimde

iyi günler.18 haftalık hamiileyim ve geçen hafta yaptırdığım idrar tahlilimde lokosit değeri 75 çıktı.çok mu yüksek?idrar yolu enfeksiyonu için antibiyotik kullanma durumuna gelmiş mi?

Tahlil.com Cevabı : Evet, hemen idrar kültürü alınıp tedavinize başlanması gerekir, Hamile kadınlar hamile olmayanlara göre idrar yolları enfeksiyonlarına yakalanma açısından daha büyük risk altındadırlar. Hamilelerde idrar yolu enfeksiyonları genelde 6 haftalarda görülmeye başlarken en sık 22-24. haftalarda ortaya çıkar.