19 yaşımdayım.Karnımın sağ tarafında ve sırtımda ağrı ile doktora başvurdum.Benden kan ve idrar tahlili istedi?

19 yaşımdayım.Karnımın sağ tarafında ve sırtımda ağrı ile doktora başvurdum.Benden kan ve idrar tahlili istedi. Kan tahlilimde bilirubin 0.23 çıktı. İdrar tahlilimde ise 15- 20 lökosit, 10-15 eritrosit ve çok miktarda bakteri bulundu.Rahatsızlığımın nedenini açıklar ve yardımcı olursanız sevinirim.

Tahlil.com Cevabı : İdrar tahlilinde lökosit görülmesi  idrar yollarında bir enfeksiyon varlığının bulgusu olabilir.İdrar yolu enfeksiyonu bakımından bilgi vermesi için idrar kültürü testi çok kolay ve güvenilir bir yöntemdir.Ne yazık ki meslektaşlarımızın büyük çoğunluğu bu testi kolay kolay istemiyorlar.İdrar kültürü tahlili idrar yolu enfeksiyonu tanısında kullanılan en güvenilir tahlil yöntemidir.Ancak bu tahlil yapılmamış anlaşılan.İdrar kültürü sonucuna göre, bir enfeksiyon varlığı yönünden en doğru bilgi alınacaktır.İdrar kültürü hakkında detaylı bilgi almak, bu konuda sorulmuş benzer soru ve cevapları okumak için tıklayınızİdrar kültürü nedir?  İdrar yolu enfeksiyonu olup olmadığının araştırılması için idrar kültürü testi yapılması bu aşamada uygun olacaktır.