2 aydır düzenli olarak regl oluyorum.5.haftada gebelik testim negatif cıktı.prolaktin seviyem 46 .hamile olabilir miyim?

Erkek arkadaşımla geri çekilme yöntemiyle yarım birliktelik yaşadık. bakireyim .2 aydır düzenli olarak regl oluyorum.5.haftada gebelik testim negatif cıktı.prolaktin seviyem 46 .hamile olabilir miyim?

Tahlil.com Cevabı :

Prolaktin hormonu değeriniz normalin üstünde  çıkmış. Bu sonuç normal değil.Zaten kadınlarda prolaktin yüksekliği gebeliği de engelleyen bir unsurdur.
Zaten test sonucuna göre de hamile olmadığınız anlaşılıyor.
Prolaktin yüksekliği nedenlerine yönelik  doktorunuz ilave tahliller isteyebilir ve/veya  tedaviye başlayabilir.
Endokrinoloji bölümüne başvurunuz.

Prolaktin yüksekliğine dair detaylı bilgi almak için  tıklayınız....