2 aylık bebeğimin gaita tahlilinin mikroskopik sonucunda her sahada bol lokosot izlendi. Kültüründe ise yoğun coli bakterisi üredi

2 aylık bebeğimin gaita tahlilinin mikroskopik sonucunda her sahada bol lokosot izlendi. Kültüründe ise yoğun coli bakterisi üredi. Bu konuda bilgi verirmisiniz

Tahlil.com Cevabı :

Gaita kültüründe e.coli bakterisinin üremiş olmasının hiç bir hastalık yönünden anlamı yok.Gaitada coli bakterisi zaten normalde bulunur.Ancak gaitada lökosit olması normal değil.Başka bir etkene bağlı bir enfeksiyon olabilir.Bunun içinde ilave mikrobiyolojik tahlillere gerek olabilir.