2 bucuk yasindaki oglum son zamanlarda cok hastalaniyordu. en son dr. gittigimizde cocugumun 2 hafta önce hasta olup antibiyotik kullanmis?

Merhaba, 2 bucuk yasindaki oglum son zamanlarda cok hastalaniyordu. en son dr. gittigimizde cocugumun 2 hafta önce hasta olup antibiyotik kullanmis oldugu icin tekrar gereklimi diye kan tahlili yapti, neyazikki kanincda enfeksiyon wbc ise cok düsük cikti bizi hastaneye yönlerdiler

Tahlil.com Cevabı : Geçmiş olsun, bazı viral enfeksiyonlarda WBC düşük çıkabilir.İlave tahliller yapılmasına da gerek olabilir bu yönde